Albanska zajednica u saradnji sa hrvatskom i bošnjačkom zajednicom organizovaće protest 28. oktobra u 12 časova ispred konzulata Srbije u Njujorku.
Portal se poziva na saopštenje, u kome se navodi da se protest odnosi na „podizanje glasa protiv Srbije, koja je počinila zločine na Balkanu, kroz etničko čišćenje, ubistva i silovanja, pokušavajući da izgradi dugogodišnji hegemonistički san o Velikoj Srbiji“.
Albanska zajednica je u saopštenju pozvala što veći broj ljudi da izađe ispred Konzulata Srbije, kako bi digli glas protiv tobožnjih zločina, masakra i silovanja.
– Naše je pravo i nacionalna obaveza da tražimo pravdu pred svetom za prolivenu krv, za nevine žrtve zločina fašističke Srbije – zaključuje se u saopštenju.
(kosovo-online.com)